Zapraszamy na WILD RUN – RATUJMY ZWIERZĘTA AFRYKI! Celem biegu jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt Afryki prowadzonych przez wrocławskie ZOO i Fundację Zoo Wrocław DODO.

7 października pobiegnij na 10 km i pomóż nam ratować dzikie zwierzęta. Bieg odbędzie się alejkami wrocławskiego ZOO na dwóch pętlach po 5 km. Trasa jest dość mocno zakręcona ale śmiało możemy powiedzieć, że to będzie jedyne takie wydarzenie w kraju, gdzie możesz przebiec tuż obok wybiegu dla lwów, tygrysów, słoni czy żyraf.

W biegu głównym przewidujemy limit 800 zawodników i zawodniczek. W pakiecie startowym otrzymasz okolicznościowy numer, medal, a pierwsze trzysta osób książkę o polskich olimpijczykach. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś:

 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa bezpłatne biegi towarzyszące Bieg Pingwinka i Bieg Lemura. Dlatego przyjdź z całą rodziną, edukuj i baw się razem z nami.  Każdy uczestnik będzie mógł również kupić okolicznościową koszulkę biegu.

Afryka zmaga się z kłusownictwem, rabunkowym wydobyciem szlachetnych minerałów, ropy naftowej i gazu. Cierpią ludzie i zwierzęta. Już niedługo sawanny, pustynie, lasy deszczowe i okalające kontynent afrykański oceany mogą zostać tak zniszczone, że następne pokolenia nie zobaczą w nich okapi, oryksów, fenków, gerez, żółwi, pingwinów, manatów, a na sąsiednim Madagaskarze lemurów.

Zoo Wrocław i Fundacja DODO wspierają ochronę tych gatunków w ich naturalnym środowisku, propagują też zdrowy, ekologiczny i rodzinny styl życia. Dlatego zapraszamy wytrawnych biegaczy oraz najmłodszych miłośników biegów i zwierząt na WILD RUN – ratujmy zwierzęta Afryki. Zmierzmy się z własnymi słabościami, pomóżmy ratować ginące zwierzęta Afryki.

Okapi (Okapia johnstoni)
Enigmatyczny kuzyn żyraf, gatunek ledwo poznany, a już zagrożony wyginięciem. Jego ostatnim schronieniem są lasy deszczowe w Kongo, które obecnie nękane są wojną. Wojna tak naprawdę toczy się o władzę i korzyści z wydobycie tantalu – metalu wykorzystywanego do produkcji mikroprocesorów do naszych telefonów komórkowych, tabletów itp. Wspieramy projekt www.okapiconservation.org oraz prowadzimy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych www.fundacjadodo.pl/pl/jak-mozesz-pomoc/oddaj-komorke