Startujemy w 2022 roku

Pobiegnij z nami, pomóż przyrodzie – wesprzyj projekty ratowania zwierząt!

To już szósta edycja “Dzikiego Biegu”, charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Dodo i wrocławski ogród zoologiczny. W tym roku wracamy do stacjonarnej formy wyścigu. Jednocześnie wszyscy chętni będą mogli wystartować wirtualnie i zdobyć swój medal tym samym wspomagając naszą akcję. Obowiązuje jeden dystans – 10km.

ZAPISY

REGULAMIN

CEL BIEGU

Azja to kontynent pełen cudów natury i kultury. Jednak region ten stoi w obliczu poważnych wyzwań, takich jak przeludnienie, niedobór wody i zmiany klimatyczne. Zachowaniu bioróżnorodności zagraża kłusownictwo, ekspansja międzynarodowych koncernów wydobywczych, rolnych, odzieżowych. Negatywny wpływ na przyrodę rabunkowej gospodarki i rolnictwa oznacza również niebezpieczeństwo dla ubogich w większości społeczeństw tego kontynentu.

Każdy z nas, każdego dnia dokonując wyborów konsumenckich i korzystając świadomie i ekologicznie z zasobów Ziemi może pomóc ratować endemiczne gatunki Azji i jej bogatą kulturę. Ekologiczny tryb życia służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale też zwierzętom w tak odległych miejscach na Ziemi!

Dołącz do Wild Run – Ratujmy zwierzęta Azji, spędź niepowtarzalny dzień biegając po wrocławskim ZOO a odkryjesz rzadkie, wyjątkowe zwierzęta Azji i dowiesz się jak je chronić. Zysk z biegu przekażemy na projekty ochrony ginących gatunków zwierząt